Єпископ Віктор Бедь очолив літію за полеглими героями Карпатської України та Карпатської Січі на Яблуницькому перевалі

30 травня 2021 р., в рамках архієрейської візитації до Рахівського благочиння, Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, почесний голова Закарпатської крайової організації Народного Руху України, очолив та відслужив заупокійну літію за полеглими героями Карпатської України (1939 – 1944) та Карпатської Січі (1939) на місці їх розстрілу катами пронацистського окупаційного режиму Королівства Угорщини та окупаційного режиму Польщі на Яблуницькому перевалі в березні – червні 1939 р.

Преосвященнішому владиці Віктору Бедь співслужили: протоієрей Крістіан Рущак, протоієрей Володимир Костюшко та ієрей Василь Мельничук.

Участь у молитовно-поминальному заході, окрім духовенства Православної Церкви України, також прийняли представники Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, Закарпатської крайової організації Народного Руху України, Закарпатського осередку ВГО «Молодий Народний Рух» та патріотичної громадськості.

P.S.: Яблуницький перевал (інші назви — Яблунецький перевал, Татарський перевал, Ясінський перевал, Беркут) — перевал в Українських Карпатах. Розташований на території Гуцульщини, на межі Закарпатської (Рахівський район) та Івано-Франківської області (Надвірнянський район), на південно-західній околиці села Яблуниці (присілок Довгий Грунь).

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *