Відбулося громадське обговорення підготовки до видання книги про методи комуністичної радянізації Закарпаття в 1944 – 1945 рр.

18 червня 2021 р., в Карпатському університеті імені Августина Волошина в м. Ужгород, відбулося громадське обговорення питанняз підготовки до видання книги про методи комуністичної радянізації Закарпаття в 1944 – 1945 рр. на основі аналізу і висвітлення таємної «Доповіді начальнику Головного Політичного Управління Красної Армії» від 10.07.1945 р. № 250 за підписом начальника Політичного Управління 4-го Українського фронту генерал-лейтенанта Миколая Проніна.

Участь у зустрічі та обговоренні порядку денного прийняли Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України,ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, Олексій Корсу, історик-дослідник (ініціатор і упорядник запропонованого проекту видання), Павло Федака, почесний голова Закарпатського крайового культурно-освітнього товариства «Просвіти», Віктор Браславець, директор Всеукраїнського видавництва «Карпати», Михайло Місюк, директор Закарпатського обласного державного архіву, Михайло Марканич, заступник директора Закарпатського обласного державного архіву, Антоніна Вчорашня, директор НДІ українських національно-визвольних змагань КаУ ім. Августина Волошина та Віктор Понзель, перший помічник ректора КаУ ім. Августина Волошина.

Учасники громадського обговорення підтримали ініціативу Олексія Корсуна щодо підготовки до друку книги про методи комуністичної радянізації Закарпаття в 1944 – 1945 рр. на основі аналізу і висвітлення таємної «Доповіді начальнику Головного Політичного Управління Красної Армії» від 10.07.1945 р., обговорили концепцію такого видання, створили редакційну колегію та доручили Олексію Корсуну підготувати проект аналітично-історичної передмови (з поясненнями) і макет майбутньої книги.

Пресслужба КаУ ім. Августина Волошина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *