В Мукачівсько-Карпатській єпархії молитовно вшанували 80-річчя відновлення Української Держави (30.06.1941) та пам’ять Романа Шухевича

30 червня 2021 р. виповнилось 80 років від дня проголошення Національними зборами у м. Львові (під керівництвом революційного крила Організації українських націоналістів), в ході Другої світової війни, Акту відновлення Української Держави (30 червня 1941) та 114 років від дня народження Романа Шухевича (30.06.1907 – 05.03.1950), українського політичного, державного та військового діяча, борця за національну і державну незалежність України в 20-х – 50-х рр. минулого століття, політично переслідуваного польським, німецько-нацистським  та московським комуністично-радянським окупаційними режимами (1926 – 1950), генерал-хорунжим, головнокомандувачем Української повстанської армії, головою Секретаріату Української головної визвольної ради (1943 – 1950), Героєм України (посмертно).

З нагоди цих історичних подій, 30 червня ц. р. в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви в м. Ужгород (вул. Ф. Ракоці, 18 А), було відслужено молебень за мир і благополуччя в Україні та заупокійну літію за полеглими борцями за національну і державну незалежність України, зокрема, за Героєм України Романом Шухевичем.

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий єпархією, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України у ХХ столітті, почесний голова Закарпатської крайової організації Народного Руху України, народний депутат України першого скликання (1990 – 1994) у співслужінні протоієрея Олександра Смоліна, секретаря єпархіального управління, першого проректора Ужгородської української богословської академії, протоієрея Яна Завалка, благочинного парафії на честь апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгород та протоієрея Анатолія Натолочного, настоятеля парафії на честь рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги в м. Ужгород.

Участь у молебні  також прийняли уповноважені представники кліру Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України, Карпатського університету імені Августина Волошина, Ужгородської української богословської академії, Комісії з питань духовності, українського національного відродження, державотворення та борців за незалежність України, Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації, Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України у ХХ столітті, Закарпатської крайової організації Народного Руху України, Закарпатського відділення Ветеранського об’єднання Української ГельсинськоїСпілки,Християнсько-народної спілки Закарпаття, Закарпатського осередку ВГО «Молодий Народний Рух», ГО «Молодь Закарпаття» та небайдужої громадськості.

Після богослужіння до присутніх з коротким архієрейським словом звернувся Преосвященніший владика Віктор Бедь, який наголосив на безсмертності та святості подвигу полеглих борців за національну і державну незалежність України в різні віки і часи, і в наші дні, та, зокрема Романа Шухевича.

Богослужіння супроводжувалося співом архієрейського єпархіального кафедрального церковного хору під керівництвом регента Марії Жабляк.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *