У вересні очікується різке зростання смертності від COVID-19

При найгіршому сценарії загальна кількість летальних випадків від коронавируса до грудня 2021 року сягне шести мільйонів чоловік.

Вчені спрогнозували кілька сценаріїв розвитку пандемії, згідно з якими смертність від коронавируса різко зросте на початку вересня і досягне піку в грудні. Дані про це з’явилися на сайті американського Інституту показників і оцінки здоров’я.

Прогноз Інституту включає як офіційно зареєстровані смерті від COVID-19, так і додаткові летальні випадки від супутніх хвороб, включаючи незареєстровані смерті.

По самому скептичному сценарієм, загальна кількість смертей від коронавируса до грудня 2021 року сягне шести мільйонів чоловік при щоденній смертності 11,3 тисячі осіб. При цьому її пік потрапить на середину жовтня (21,4 тисячі смертей).

Реальний прогноз, який грунтується на поточній статистиці, показує, що до вересня щоденна кількість летальних випадків від коронавируса в світі зросте до десяти тисяч в день (станом на 05.08.2021 р. – дев’ять тисяч), проте потім поступово піде на спад. Загальний показник смертності в такому випадку до грудня досягне 5,2-5,3 мільйона чоловік.

Одночасно, за оцінкою вірусологів, кількість жертв коронавірусу, крім зазначених у прогнозованій статистиці, буде набагато більшою і може досягнути 12 млн. осіб.

Згідно позитивним сценарієм, який враховує, що 95% населення планети буде носити маски в публічних місцях, кількість щоденних смертей так само збільшиться до початку вересня, а потім різко піде на спад.

Більшість смертельних випадків від коронавірусу, на думку експертів, буде пов’язано з поширенням штампів “Delta” та “Delta+”.

Дельта супроводжується лихоманкою, головним болем, болем у горлі і нежиттям. При важкій формі – спостерігаються проблеми зі шлунково-кишковим трактом, порушення слуху та утворення згустків крові, що призводить до загибелі тканин і швидко розвиваючої гангрени.

Штампи “Delta” та “Delta+” є більш заразними і інфіковані ними можуть за лічені хвилини заразити велику кількість людей.

За таких умов, станом на 1 грудня 2021 р. в світі щодня реєструватимуть до 3,1 тисячі, а то і більше, летальних випадків, а загальна смертність від COVID-19 за цей період може скласти від 4,9 до 12 млн. людей.

При цьому, як зазначають фахівці-вірусологи, дві дози вакцини Pfizer або AstraZeneca дають високий показник захисту, як від “COVID – 19”, так і від дельта-штампів.

Відповідно вакцинація від коронавіруса залишається єдиним найбільш ефективним методом боротьби з його негативними наслідками та на шляху до зменшення смертності.

Джерело аналітики: Інституту показників і оцінки здоров’я США/covid19.healthdata

Віктор Бедь,
Карпатський університет імені Августина Волошина,
м. Ужгород, Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *