Представники духовенства Мукачівсько-Карпатської єпархії ПЦУ взяли участь в екунемічній молитві за Україну та зустрічі сонця в м. Ужгород до Дня незалежності України

24 серпня 2021 р., у свято Дня незалежності України та 30-річчя відновлення української державності, в м. Ужгород на Київській набережній біля обласного музично-драматичного театру традиційно, увосьме, було проведено екунемічну молитву за Україну та урочиста зустріч сонця за організаційної участі Заслуженого академічного Закарпатського народного хору (керівник Наталія Петій-Потапчук).

Духовний гімн «Молитва за Україну» почали виконувати о 6-ій ранку, за традицією прочитали молитву “Отче наш” українською та мовами національних меншин Закарпаття, перекладали її також жестовою мовою.

Відтак, за участі представників духовенства різних конфесій було відслужено екунемічну молитву за мир, благополуччя та відвернення згубних хвороб в Україні, за українських воїнів-захисників та полонених.

З благословення Преосвященнішого Віктора Бедь, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректора Карпатського університету імені Августина Волошина, участь в екунемічній молитві за Україну та зустрічі сонця від духовенства Мукачівсько-Карпатської єпархії ПЦУ прийняли протоієрей Олександр Смолін, секретар єпархіального управління, перший проректор Ужгородської української богословської академії та протоієрей Анатолій Натолочний, настоятель парафії рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги в м. Ужгород.

Разом із представниками духовенства різних конфесій, Закарпатським народним хором, ужгородців та гостей міста зі святом вітали хорова капела “Боян” Ужгородського національного університету, зразковий вокальний ансамбль” Перлинка” дитячої музичної школи ім. П.Чайковського, народний камерний хор “Кредо” інтелігенції Ужгорода, дитяча театральна студія “Бавка”, народний артист України Петро Матій, заслужені артисти України Олександр Садварій та Олександр Куцик, Емерих і Томас Поповичі.

Цього року до Закарпатського народного хору приєдналися і гості зі Сходу – народний фольклорно-дослідницький гурт “Курінець” із донецького Краматорська. На знак дружби та єдності сходу і заходу України обмінялися хлібом-сіллю, а також прапорами – Краматорська та Ужгорода.

Урочисті заходи було завершено виконанням Державного Гімну України.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *