У свято собору архістратига Михаїла та інших небесних сил безплотних в кафедральному храмі ПЦУ в м. Ужгород було відслужено архієрейську Божественну літургію

21 листопада 2021 р., у свято собору архістратига Михаїла та інших небесних сил безплотних, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України в м. Ужгород (вул. Ференца ІІ Ракоці, 18 А) було відслужено Божественну літургію.

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина у співслужінні протоієрея Юрія Гал, в. о. ректора Ужгородської української богословської академії, референта єпархіального управління, благочинного даного кафедрального храму.

Під час богослужіння духовенство молилося за мир і благополуччя в Україні, зокрема, згадуючи, як церковне свято собору архістратига Михаїла та інших небесних сил безплотних, так і День Гідності та Свободи, за національну і духовну єдність української нації, за перемогу Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, та за щасливе життя наших рідних і близьких.

Також, під час заупокійної ектенії, духовенство молилося за спасіння душ всіх наших співвітчизників, які у різні часи і віки, зокрема, і наші дні під час Революції Гідності 2013 – 2014 рр. та в російсько-українській війні 2014 – 2021 рр. віддали свої життя за Гідність, Свободу української нації та незалежність Держави України і Української Церкви.

З проповіддю на тему дня до прихожан звернувся протоієрей Юрій Гал.

Після звершення Божественної літургії, з архіпастирським вітальним словом і благословенням до присутніх у храмі також звернувся Преосвященніший владика Віктор Бедь який наголосив на святості собору архістратига Михаїла та інших небесних сил безплотних, а також на безсмертності подвигу всіх борців за незалежність України, зокрема, полеглих смертю хоробрих і героїв під час Революції Гідності (2013 – 2014) та в російсько-українській війні (2014 – 2021).

Преосвященніший владика Віктор Бедь та прихожани також привітали протоієрея Юрія Гал з Днем народження, яке він відсвяткував 19 листопада ц. р.

Богослужіння супроводжувалося співом архієрейського кафедрального церковного хору під керівництвом регента Андрія Ващука, а службу дяків очолив старший дяк Іван Хланта.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *