Єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь очолив святкову різдвяну Божественну літургію в кафедральному храмі ПЦУ в м. Ужгород

25 грудня 2021 р., у свято Різдва Христового за новоюліанським та григоріанським календарем, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України в м. Ужгород (вул. Ференца ІІ Ракоці, 18 А) традиційно було відслужено святкову архієрейську різдвяну Божественну літургію.

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина у співслужінні протоієрея Юрія Гал, секретаря єпархіального управління, в. о. ректора Ужгородської української богословської академії, благочинного Ужгородсько-Мукачівського благочиння, благочинного кафедрального храму та протодиякона Івана Жабляка.

Під святкові та радісні вигуки «Христос Народився! Славімо Його!» духовенство молилося за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, за перемогу Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за відвернення згубних вірусів та хвороб, за розквіт Держави України та Української Церкви, та за щасливе життя наших рідних і близьких.

Під час святкової проповіді протоієрей Юрій Гал привітав прихожан з Різдвом Христовим і зачитав різдвяні послання Блаженнішого Епіфанія Думенко, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Православної Церкви України та Преосвященнішого Віктора Бедь, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Мукачівсько-Карпатською єпархією.

Із святковим різдвяним архіпастирським вітанням та благословенням до присутніх у храмі звернувся і Преосвященніший владика Віктор Бедь, який привітав всіх із Різдвом Христовим за новоюліанським і григоріанським календарем, яке цього дня святкує абсолютно переважна частина Християнських Церков у світі, серед яких: Константинопольська Православна Церква (Вселенський патріархат), Грецька Православна Церква Александрії, Грецька Православна Церква Антіохії, Румунська Православна Церква, Болгарська Православна Церква, Православна Церква Кіпру, Елладська Православна Церква (Греція), Православна Автокефальна Церква Албанії, Православна Церква Чеських земель і Словаччини, Православна Церква Америки, Римо-Католицька Церква, Англіканська Церква, ряд Протестантських церков та інші. У своїй архіпастирській проповіді владика Віктор Бедь зупинився на святості і значенні свята Різдва Христового в житті кожного християнина і Церкви Христової, а також роз’яснив історію святкування даного свята згідно новоюліанського, григоріанського та юліанського календаря і благословив всіх на мирне і щасливе життя у Новонародженому Спасителі нашому Ісусі Христі.

Після завершення святкової різдвяної Божественної літургії Преосвященніший владика Віктор Бедь привітав і благословив іподиякона Олександра Жабляка із Днем народження, яке він відсвяткував напередодні Різдва Христового 24 грудня, а прихожани проспівали «Многая, і благая літа…» імениннику, якому виповнилося славних 13 років.

Відтак, в кафедральному храмі пролунали різдвяні колядки та щирі вітання з Різдвом Христовим і вигуками «Христос Народився! Славімо Його!».

Богослужіння супроводжувалося святковим різдвяним співом архієрейського кафедрального церковного хору під керівництвом регента Марії Жабляк, а службу дяків очолив старший дяк Іван Хланта.

P. S.: 7 січня 2022 р. в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України в м. Ужгород (вул. Ференца ІІ Ракоці, 18 А), також відбудеться і святкова різдвяна Божественна літургія за юліанським календарем.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *