Єпископ Віктор Бедь у свято Стрітення Господнього очолив Божественну літургію та освятив воду і свічки в кафедральному храмі ПЦУ в м. Ужгород

15 лютого 2022 р., у свято Стрітення Господнього, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України в м. Ужгород (вул. Ференца ІІ Ракоці, 18 А), було відслужено святкову Божественну літургію.

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий єпархією, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина у співслужінні протоієрея Юрія Гал, секретаря єпархіального управління, в. о. ректора Ужгородської української богословської академії, благочинного кафедрального храму та протодиякона Івана Жабляка.

Під час богослужіння духовенство молилося за мир і благополуччя в Україні, на національну і духовну єдність української нації, за відвернення смертельних хвороб і вірусів, за перемогу Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами в російсько-українській війні (2014 – 2022), за збереження всіх українських воїнів-захисників і полонених, з розвиток Помісної Автокефальної Православної Церкви України, та за щасливе життя наших рідних і близьких.

Під час заупокійної ектенії духовенством було піднесено молитви за спасіння душ раніше спочилих у Бозі наших співвітчизників, які у різні віки і часи віддали свої життя у боротьбі за національну і державну незалежність української нації і Держави України, полеглих у наші дні смертю хоробрих Героїв Революції Гідності (2013 – 2014) та українських воїнів, добровольців, волонтерів, полонених і мирних співвітчизників, які віддали свої життя у обороні свої сімей, усього боголюбивого українського народу, земної Вітчизни і Держави України та Української Церкви від московсько-путінських окупантів і терористів у російсько-українській війні (2014 – 2022), а також за спасіння душ спочилих у Господі наших праведних і богоносних прабатьків, батьків, матерів, рідних, учителів, друзів та близьких.

З проповіддю на тему свята до прихожан звернувся протоієрей Юрій Гал.

Після заамвонної молитви, Преосвященніший владика Віктор Бедь, протоієрей Юрій Гал та протодиякон Іван Жабляк провели чин освячення води та свічок.

Після завершення богослужіння до духовенства та прихожан з архіпастирською проповіддю звернувся Преосвященніший єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь, який наголосив на величі та святості свята Стрітення Господнього, а також зупинився на людських і християнських чеснотах, яких повинні дотримуватися всі люди заради спасіння своїх душ.

Богослужіння супроводжувалося співом архієрейського кафедрального церковного хору під керівництвом регента Марії Жабляк, а службу дяків очолив старший дяк Іван Хланта.

Зважаючи на карантинні обмеження, богослужіння проводилося з дотриманням антивірусних заходів та з обмеженою кількістю прихожан.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *