Звернення єпископа Мукачівського і Карпатського Віктора Бедь до кліру, вірних Мукачівсько-Карпатської єпархії та всіх закарпатців

Возлюбленні у Господі всечесні отці, світле чернецтво, боголюбиві брати і сестри, любі земляки закарпатці!

З тривогою у серці та неспокоєм на душі всі ми почули ввечері 21 та у ніч на 22 лютого ц. р. неприємну і тривожну інформацію про вияв чергових недружніх та агресивних дій з боку політичного керівництва Російської Федерації по відношенню до України, зокрема, в частині незаконного визнання терористичних злочинних організацій так званих «Донецької народної республіки» та «Луганської народної республіки» та офіційного введення на територію східних окупованих районів України Збройних сил Московії (РФ).

Станом на 22 лютого 2022 р. маємо незаперечний факт чергового і відкритого вторгнення Збройних сил Російської Федерації на суверенну територію України.

Україна і весь демократичний світ черговий раз стали свідками вияву і посилення військової агресії та порушення міжнародного права Російською Федерацією проти державного суверенітету і територіальної цілісності Держави України.

Восьмий рік український народ і Україна перебувають у стані російсько-української війни (2014 – 2022), ініціатором і агресором в якій беззаперечно є тільки одна сторона – безбожний посткомуністичний тоталітарний московський режим на чолі із Володимиром Путіним та його посіпаками. За цей час, московський агресор, зневажаючи та порушуючи норми міжнародного права, підступно, злочинно і цинічно окупував значну частину суверенної території України, зокрема, Автономну Республіку Крим і частину районів Донецької і Луганської областей. З окупацією, Московія (Російська Федерація) принесла на нашу святу українську землю наругу над людською гідністю, зневагу до прав людини, переслідування Православної Церкви України та інших релігійних організацій, смерть і масове убивство десятків тисяч мирних наших співгромадян, українських військовослужбовців та полонених. Жертвами агресора стали малолітні діти, доросле працездатне населення та пристарілі люди.

І самим сумним у всьому цьому є те, що відкриті, цинічні, жахливі та безбожні злочини московсько-путінського режиму проти українського народу, Держави України та Української Церкви «освячуються» і «благословляються» Московським патріархатом та його структурними підрозділами на українській землі.

Саме з вини богоборчого московського тоталітарного режиму на чолі із Володимиром Путіним, агресивні дії якого «благословляються» Московським патріархатом на чолі з Кирилом Гундяєвим, увесь світ опинився на порозі загрози початку третьої світової війни. Московія вкотре виявила свою історичну ординську сутність, основою якої була і залишається надалі зневага до загальнолюдських і християнських цінностей, систематичне недотримання прав людини, норм міжнародного права та міждержавних договорів щодо поваги до державного суверенітету, недоторканості територіальної цілісності і кордонів суверенних держав.

У цей нелегкий час для української нації та Держави України, ми всі повинні виявити національну і духовну єдність, не впадати у відчай, не панікувати, а навпаки плекати в самих собі і один в одному духовну міць, виявляти один до одного взаємолюбов, взаємоповагу і взаємопідтримку та незламний дух упевненості у свої власні сили, заступництво Отця нашого Небесного і міжнародну підтримку демократичних держав-союзників.

Переконаний, що український народ, Держава Україна, Українське військо та Українська Церква вистоять у протиборстві з безбожними злочинними посткомуністичними тоталітарними силами путінської Московії (Російської Федерації)! Зло буде покаране і понесе невідворотну і заслужену відповідальність перед українським народом, Державою Україною, світовим співтовариством та Господом Богом! А імена новітніх запилювачів вогнища небезпеки третьої світової війни і творців наруги над людською гідністю екс-комуно-фашистів московського тоталітарного режиму на чолі з Володимиром Путіним, його посіпак і послідовників будуть знеславленні та прокляті у віках.

Підносимо молитви до Отця нашого Небесного, сподіваємося на Його підтримку і просимо Його батьківського заступництва! А поряд із цим – національно гуртуємося, єднаємося, підтримуємо наших захисників – Українське військо і віримо у нашу перемогу та  щасливе майбутнє!

Благословляю увесь духовний клір та вірних Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України щоденно підносити посиленні молитви за перемогу Українського війська над новітніми московськими окупантами-ординцями, за збереження життя українських воїнів-захисників та за настання миру на нашій святій українській землі!

І пам’ятайте, від сьогодні, ми, як ніколи раніше за останні 30 років відновленої державної незалежності України – є єдиною українською нацією та воїнами-захисниками Богом даної нам земної Вітчизни і Держави України!

Все буде добре! З нами Бог, Істина і Правда!

Закликаю на всіх Вас і Ваших близьких, увесь наш боголюбивий український народ, нашу благословенну українську землю, Вітчизну і Державу Україну, Українське військо та Українську Церкву мир, благополуччя і благословення Отця нашого Небесного!

З глибокою повагою і братерською любовю

+ Віктор Бедь,
єпископ Мукачівський і Карпатський,
керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією
Православної Церкви України

м. Ужгород,
22.02.2022 р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *