Міжнародний суд у Гаазі вирішив, що Росія має негайно припинити війну

Міжнародний суд ООН ухвалив, що Росія має негайно зупинити війну в Україні. Також країну-агресора зобов’язали зупинити будь-які військові чи нерегулярні збройні формування під її контролем чи впливом.

Про це стало відомо з онлайн-трансляції засідання. Крім того, судді одноголосно підтримали, що обидві сторони — Україна та Росія – мають утримуватися від будь-яких дій, які можуть погіршити чи продовжити суперечку, а також ускладнити розгляд справи.

“Суд вважає, що Російська Федерація повинна гарантувати, що будь-які військові чи регулярні з’єднання, які можуть управлятися нею чи підтримуватися, а також будь-які організації чи особи, які можуть непрямо нею контролюватися, не вживатимуть подальших заходів у цих операціях”, – зазначила суддя.

Як пише “Європейська правда”, оголошуючи рішення, суддя зазначила, що суд має юрисдикцію для розслідування того, чи відбувається геноцид в Україні — після позову, порушеного Україною проти Росії. Суддя пояснила, що у суду немає доказів того, що Україна вчиняє геноцид на своїй території, як стверджувала РФ.

Також суддя зазначила, що має сумніви, чи дозволяє конвенція про запобігання геноциду односторонні військові дії в іншій державі для запобігання геноциду.

“Україна здобула повну перемогу у справі проти Росії в Міжнародному суді ООН. Суд зобов’язав РФ негайно припинити вторгнення в Україну. Наказ є обов’язковим для виконання Росією згідно з міжнародним правом. Ігнорування рішення приведе РФ у ще більшу ізоляцію”, – прокоментував рішення президент Володимир Зеленський.

Новина доповнюється…

Джерело:news.obozrevatel.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *