Єпископ Віктор Бедь відслужив молебень до 32-річчя обрання Святішого Мстислава Скрипника Патріархом Київським і всієї України та 3-го етапу відродження УАПЦ у ХХ столітті

32 роки тому, 5 – 6 червня 1990 р.  у  м. Київ, відбувся величний Всеукраїнський Помісний Православний Церковний Собор, на якому було в третє у ХХ столітті відроджено діяльність Української Автокефальної Православної Церкви (відродження якої було розпочато іще в 1917 – 1921 рр.), обрано її Предстоятеля – Патріарха Київського і всієї України та проголошено Київський патріархат.

 Участь у Соборі прийняли близько 700 делегатів з усієї України, серед них було 7 єпископів i понад 200 священиків. Собор проголосив відновлення діяльності Української Автокефальної Православної Церкви, обрав її Предстоятеля та прийняв Статут Церкви.

6 червня 1990 р., Всеукраїнський Помісний Православний Церковний Собор одноголосно обрав тогочасного першоієрарха УАПЦ в США і Діаспорі митрополита Мстислава Скрипника Святішим Патріархом Київським і всієї України, Предстоятелем відродженої Української Автокефальної Православної Церкви і тим самим проголосив Київський патріархат в Україні.

З цієї історичної події, 6 червня 2022 р., Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, військовий капелан, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгород, відслужив подячний молебень за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, за перемогу Українського війська над підступними і безбожними московськими путінсько-гундяєвськими окупантами і терористами, за розвиток єдиної Помісної Автокефальної Православної Церкви України та за щасливе життя наших рідних і близьких.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.