Візит до Греції засвідчив, що ПЦУ – рівноправна серед Церков – Епіфаній

Візит Предстоятеля ПЦУ до Греції засвідчив, що Православна Церква України – рівноправна серед інших Помісних Церков-Сестер і має благословення Церкви-Матері.

Про це написав Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній.

“Повертаюсь до рідної України сповнений почуттями глибокої вдячності, братського єднання, духовного піднесення та справжньої християнської любові, які за ці кілька днів щедро відчув під час свого першого офіційного візиту до Греції як Предстоятеля Православної Церкви України.

Запрошення відвідати благословенну землю давньої Еллади надійшло ще на початку березня – в страшні й темні дні для Києва, для всієї України, коли наші міста нещадно руйнувалися російськими загарбниками.

Я читав це запрошення під звуки сирен, що сповіщали про небезпеку бомбардування. Але саме в цьому запрошенні тоді я побачив символ Божого благословення і знак того, що ми не самі у цій війні. І хоча в ті дні весни ми не знали, що може статися з нами через одну годину або наступного дня, але знак братньої у Христі любові від наших Церков-Сестер глибоко зворушив моє серце і плекав надію. І от ті сподівання справдились: з Божою допомогою, завдяки нашим Збройним силам і діям українського народу цей візит став можливим.

Він засвідчив, що в той час, коли сусідній народ на півночі, який прийняв від Києва світло хрещення і почув проповідь Євангелія, нині кидає на нас свої бомби та ракети, – народ Еллади, віддалений від нас у просторі земному, виявляє до нас справжню братню любов. Він поділяє наш біль і скорботи, він молиться за Україну, надає духовну і матеріальну підтримку постраждалим від російської агресії, турбується про вимушених біженців. І ми сердечно вдячні за це.

Цей візит також вкотре засвідчив, що Православна Церква України – рівноправна серед інших Помісних Церков-Сестер і має благословення Церкви-Матері. Наше спільне відвідування святих історичних місць, спільні молитви та єднання у Таїнстві Євхаристії разом з Його Всесвятістю Вселенським Патріархом Варфоломієм, Архієпископом Афінським і всієї Еллади Ієронімом, Митрополитом Філіпп, Неаполя і Тасоса Стефаном, численними ієрархами та духовенством – тому підтвердження. Слава Богу за все! ” – зазначив Предстоятель ПЦУ.

Джерело:religionpravda.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *