Помер Предстоятель Кіпрської Церкви Хризостом

Сьогодні зранку після тривалої хвороби упокоївся предстоятель Кіпрської Церкви Хризостом Енглістріотіс.

Про це написав на своїй сторінці в Facebook професор Андрій Смирнов.

Хризостом був великим прихильником української автокефалії та зазнав цькувань Москви через свої погляди.

5 листопада 2006 року більшістю голосів при загальному голосуванні виборців з числа архієреїв, кліриків і мирян обраний Архієпископом Нової Юстиніани і всього Кіпру.

Інтронізація відбулася 12 листопада 2006 року в кафедральному соборі святого Іоанна в Нікосії.
При архієпископі Хризостомі II в 2007 році прийнято історичне рішення про розширення складу Священного Синоду. Було відновлено давні митрополії і єпископії, а також утворені нові.

13 вересня 2010 Священний Синод Православної Церкви Кіпру на урочистому засіданні, що проходило в присутності президента та інших представників влади Республіки Кіпр, офіційно затвердив новий Статут Церкви.

Архієпископ Хризостом II нерідко робив різкі заяви на адресу кіпрського уряду, нездатного вирішити питання окупації Північного Кіпру.

У травні 2011 року висловив стурбованість з приводу зазіхань Російської православної церкви на першість у православному світі, а також заявив, що п’яте місце в диптихах помісних церков повинна займати Церква Кіпру, а не Російська Церква.

24 жовтня 2020 року, під час синодальної спільної Божественної літургії у монастирі Богородиці Хрісоррогіатісса, що у м. Пафос, вперше під час Великого входу пом’янув у Диптиху ім’я Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, чим визнав автокефалію Православної Церкви України.

У листопаді 2020 року Патріарх РПЦ Кирило припинив молитовне поминання архієпископа Кіпрського Хризостома II в зв’язку з тим, що той визнав нову Правослувну Церкву України. Про це стало відомо на Священному Синоді РПЦ, засідання якого пройшло в дистанційному форматі.

Священний синод РПЦ на своєму засіданні 20 листопада вирішив припинити поминати в диптихах, молитовне і євхаристійне спілкування з предстоятелем Кіпрської Православної Церкви архієпископом Хризостомом. Це обґрунтували тим, що Хризостом поминає предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія.

Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній писав, що вважає архієпископа Хризостома улюбленим у Господі братом і співслужителем. Епіфаній наголосив, що архієпископ Хризостом є справжнім прикладом віри і незламності, подібно до святителя Іоанна Златоуста.

Джерело:religionpravda.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *