Єпископ Віктор Бедь взяв участь у архієрейському співслужінні в храмі ПЦУ в м. Кам’янець-Подільський за українськими жертвами Геноциду-Голодомору в Україні 1932-1933 рр. та у день ушанування новомучеників землі української

27 листопада 2022 р., в храмі на честь Богоявлення Господнього Вінницько-Брацлавської єпархії Православної Церкви України в м. Кам’янець-Подільському Хмельницької області (настоятель парафії протоієрей Ігор Герій), було відслужено соборну архієрейську Божественну літургію за українськими жертвами Геноциду-Голодомору української нації 1932 – 1933 р. (до 90-х роковин) та ушанування 85-х роковин підступного убивства святителя, священномученика Василя Липківського (19.03.1864 – 27.11.1937),  Митрополита Київського і всієї України, Першоієрарха Української Автокефальної Православної Церкви (23.10.1921 – жовтень 1927), та до дня вшанування новомучеників землі української (жертв переслідуваної, розстріляної і неодноразово заборонено Української Автокефальної Православної Церкви у ХХ столітті), які були убитими та репресованими безбожним московським комуністично-радянським окупаційним режимом Союзу Радянських Соціалістичних Республік на чолі із інородно-ординською комуністичною партією.

Божественну літургію очолив Високопреосвященніший Роман Балащук, митрополит Вінницький і Брацлавський, керуючий Вінницько-Брацлавською єпархією у співслужінні Преосвященнішого Віктора Бедь, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Мукачівсько-Карпатською єпархією, військового капелана, президент Карпатського університету імені Августина Волошина, Преосвященнішого Бориса Харко, єпископа Херсонського і Каховського, керуючого Таврійською єпархією, військового капелана, Преосвященнішого Павла, єпископа Коломийського, вікарія Івано-Франківської єпархії, представників духовенства Вінницько-Брацлавської та Івано-Франківської єпархій.

В ході богослужіння духовенство молилося за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, за перемогу Українського війська над безбожними московськими путінсько-гундяєвськими окупантами і терористами, за утвердження Держави України і Української Церкви, та за щасливе життя наших рідних і близьких.

Під час заупокійної ектенії духовенство піднесло молитви за спасіння душ всіх наших співвітчизників, які у різні части і віки віддали свої життя за національну і державну незалежність України та за автокефалію Української Церкви, за полеглими мученицькою смертю українськими жертвами Геноциду-Голодомору української нації у 1932 – 1933 рр. в Україні, за полеглими смертю хоробрих і героїв українськими воїнами, добровольцями, волонтерами, полоненими та мирними співвітчизників, які у наші дні, віддали свої життя в обороні своїх сімей, усього боголюбивого українського нарду, Держави Україна та Української Церкви від безбожних московських ординців у російсько-українській війна 2014 – 2022 рр. та за раніше спочилими у Бозі нашими праведними і богоносними прабатьками, батьками, матерями, учителями, друзями і близькими.

З архієрейською проповіддю та благословенням до присутніх у храмі звернувся Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, який зупинився на трагічних сторінках історії нищення української нації, Держави Україна та Української Автокефальної Православної Церкви, зокрема, під час розстрілу та репресій єпископату, духовенства і вірних УАПЦ у 20-х – 30-х рр. та у 44-х – 90-х рр. минулого століття та масового убивства голодом українців у 1932 – 1933 рр. московським комуністично-радянським окупаційним режимом Союзу РСР на чолі із КПРС у ХХ столітті. В ході проповіді, Преосвященніший єпископ Віктор Бедь особливо наголосив на святості життєвого подвигу святителя, священномученика Митрополита Київського і всієї України Василя Липківського та новомучеників землі української, які віддали свої життя за збереження віри прабатьківської, вірності Українській Автокефальній Православній Церкві, українській нації та Державі Україна.

Після завершення Божественної літургії з вітальним словом та благословенням до всіх присутніх звернувся Високопреосвященніший Роман Балащук, митрополит Вінницький і Брацлавський, який, зокрема, провів і нагородження представників духовенства та вірних, за їх особистий внесок у підтримку розвитку Помісної Автокефальної Православної Церкви Україні. В числі нагороджених – протоієрей Ігор Герій, настоятель вищезазначеного храму, Михайло Сімашкевич, голова Кам’янець-Подільської районної ради, Михайло Посітко, голова м. Кам’янець-Подільський, подружжя Микола і Ірина Петровські, підприємці, благодійники та подружжя Петро і Оксана Дідич, підприємці, волонтери, а також інші особи.

Після завершення богослужіння відбулася братська трапеза.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *