Представники української громадськості та духовенства ПЦУ в м. Ужгород відзначили 105-ту річницю відновлення незалежності України та 104-ту річницю Соборності та Злуки українських земель

22 січня 2023 р., у день Соборності та Злуки українських земель, українська громадськість відзначила 105-ту річницю відновлення незалежності України згідно IV універсалу Української Народної Республіки (22.01.1918 р.) та 104-ту річницю проголошення Акту про Злуку Української Народної Республіки (наддніпрянської України) та Західноукраїнської Народної Республіки (Галичини, Буковини та Закарпаття) у складі єдиної Соборної Держави Україна (22.01.1919 р.).

З цієї святкової історичної події, в м. Ужгород, представника української громадськості та духовенства Православної Церкви України було проведено молитовно-урочисті заходи.

Участь в урочистостях, з нагоди свята, зокрема, взяли уповноважені представники Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України, Закарпатської крайової організації Народного Руху України, Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України, Карпатського університету імені Августина Волошина, Ужгородської української богословської академії, Ужгородського гуманітарно-економічного коледжу КаУ імені Августина Волошина, ВГО «Молодий Народний Рух», ГО «Молодь Закарпаття», Християнсько-народної спілки Закарпаття, та газети «Срібна Земля».

З благословення Преосвященнішого Віктора Бедь, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, військового капелана, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного було відслужено молебень за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, за перемогу Українського війська над безбожними московськими путінсько-гундяєвськими окупантами і терористами, за утвердження єдиної Помісної Автокефальної Православної Церкви України, за щасливе життя наших рідних і близьких.
Також, було відслужено заупокійну літію за полеглими смертю хоробрих і героїв, та раніше спочилих у Бозі, усіма борцями за незалежність України та автокефалію Української Церкви у різні віки і часи, й у наші часи в російсько-українській війні 2014 – 2023 рр.

Богослужіння, з благословення Преосвященнішого владики Віктора Бедь (який перебуває на лікуванні), очолив ієрей Ілля Канакін, священнослужитель даного кафедрального храму.

Після завершення богослужіння, до всіх присутніх з вітальним та патріотичним словом, на тему свята та героїчної боротьби українських воїнів-захисників у російсько-українській війні (2014 – 2023), звернулася Антоніна Вчорашня, директор НДІ історії українських національно-визвольних змагань Карпатського університету імені Августина Волошина, відповідальний секретар Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України у ХХ столітті та Християнсько-народної спілки України, член Проводу Закарпатської крайової організації Народного Руху України, борець за незалежність України у ХХ столітті (кінця 80-х – початку 90-х рр. минулого століття).

Відтак, представники української громадськості та духовенства Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви запалили і піднесли поминальні лампадки і корзину з живими квітами до підніжжя пам’ятного козацького Хреста у сквері на честь борців за незалежність України в м. Ужгород. Після піднесення поминальних лампадок і покладання корзини з квітами, всі присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять всіх спочилих у Бозі борців за незалежність України у різні віки та часи.

З вітальним та патріотичним словом, на тему свята та героїчної боротьби українських воїнів-захисників у російсько-українській війні (2014 – 2023), до всіх присутніх звернувся Олександр Черепаха, заступник голови Закарпатської крайової організації Народного Руху України.

Пресслужба Закарпатського обласного товариства
борців за незалежність України у ХХ столітті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *