Карпатський університет імені Августина Волошина підписав меморандум про співпрацю з Університетом менеджменту безпеки у м. Кошице (Словацька Республіка)

6 березня 2023 р. делегація Карпатського університету імені Августина Волошина, в рамках міжнародного гуманітарного та освітньо-наукового співробітництва, відвідала Університет менеджменту безпеки у м. Кошице (Словацька Республіка).

В ході міжнародної поїздки уповноважені представники Карпатського університету імені Августина Волошина у складі професора єпископа Віктора Бедь, президента університету, директора науково-дослідного інституту стратегічних та політико-правових досліджень, професора Михайла Басараба, проректора з наукової роботи, директора науково-дослідного інституту освіти дорослих та неперервної освіти, професора Антоніни Вчорашньої, директора науково-дослідного інституту історії українських національно-визвольних змагань, Івана Келечена, помічника президента університету провели робочу зустріч з керівництвом Університету менеджменту безпеки у м. Кошице – професором Маріан Месарош, президентом університету та доцентом Пітером Лошонці, ректором університету, та обговорили питання міжнародної гуманітарної та освітньо-наукової співпраці.

Відтак, делегація Карпатського університету імені Августина Волошина, як почесні гості з України, взяла участь в урочистій церемонії присвоєння та вручення підтверджуючих відзнак почесного наукового ступеня «Doctor honoris causa» українському вченому і педагогу Ігорю Брітченко, доктору економічних наук, професору, – на сьогодні професору не тільки українських закладів вищої освіти, але і ряду університетів на теренах Європейського Союзу, зокрема, Словацької Республіки, Республіки Польща та Республіки Болгарія.

Перед початком урочистої процедури присвоєння  та вручення підтверджуючих відзнак почесного наукового ступеня «Doctor honoris causa» професору Ігорю Брітченко, в церемоніальному залі прозвучали державні гімни Словацької Республіки та Держави Україна.

Після вручення почесних відзнак професору Ігорю Брітченко та проведення ряду інших нагороджень, за участі членів Вченої ради,  представників професорсько-викладацького складу та почесних гостей університету, президент Університету менеджменту безпеки у м. Кошице професор Маріан Месарош та ректор університету доцент Пітер Лошонці вручили найвищу відзнаку даного закладу вищої освіти – золоту пам’ятну медаль:

  • Віктору Бедь, президенту Карпатського університету імені Августина Волошина, директора науково-дослідного інституту стратегічних та політико-правових досліджень університету, єпископу Мукачівському і Карпатському, керуючому Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, доктору богословських наук, доктору юридичних наук, професору;
  • Марині Дуб, ректору Карпатського університету імені Августина Волошина, доктору педагогічних наук, професору (з подальшою передачею і врученням через професора єпископа Віктора Бедь);
  • Михайлу Басарабу, проректору з наукової роботи Карпатського університету імені Августина Волошина, директору науково-дослідного інститут освіти дорослих та неперервної освіти університету, доктору богословських наук, професору;
  • Антоніні Вчорашній, директору науково-дослідного інституту історії українських національно-визвольних змагань Карпатського університету імені Августина Волошина, доктору педагогічних наук, професору.

Відтак, з вітальним і подячним словом до присутніх звернувся професор єпископ Віктор Бедь, який наголосив на важливості міжнародної гуманітарної та освітньо-наукової співпраці між закладами вищої освіти України та Словацької Республіки, подякував словацьким друзям та Словацькій Республіці за підтримку України в умовах російсько-української війни 2014 – 2023 рр. та провів нагородження високою спільною відзнакою Карпатського університету імені Августина Волошина та Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України орденом «Святого рівноапостольного Володимира, Великого князя Київського, правителя Русі-України»:

  • Маріана Месароша, президента Університету менеджменту безпеки у м. Кошице, доктора наук, інженера, професора;
  • Пітера Лошонці, ректора Університету менеджменту безпеки у м. Кошице, доктора наук, інженера, доцента;
  • Імреха Дуфінець, директора департаменту акредитації та якості освіти Університету менеджменту безпеки у м. Кошице, доктора наук, професора;
  • Ігоря Брітченка, доктора економічних наук, професора, професора ряду університетів України, Словацької Республіки, Республіки Болгарія та Республіка Польща.

Після завершення урочистих заходів, делегація Карпатського університету імені Августина Волошина ознайомилася з діяльністю Університету менеджменту безпеки у м. Кошице та обговорили питання подальшої міжнародної гуманітарної та освітньо-наукової діяльності між даним закладами вищої освіти.

За результатами зустрічі, яка пройшла у дружній та теплій обстановці,  сторони підписали Меморандум про міжнародну гуманітарну та освітньо-наукову діяльність між Карпатським університетом імені Августина Волошина та Університетом менеджменту безпеки у м. Кошице.

Виїзд делегації Карпатського університету імені Августина Волошина до країн Європейського Союзу та подальше повернення до України було здійснено з дотриманням вимог українського законодавства щодо перетинання державного кордону, зокрема, під час дії воєнного стану.

Пресслужба КаУ ім. Августина Волошина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *