Єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь провів зустріч з фольклористом Іваном Хлантою та привітав його з новим творчим доробком – виданням збірки «Казки та легенди з витоків Ужа»

24 березня 2023 р., в архієрейській резиденції в м. Ужгород, Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, військовий капелан, президент Карпатського університету імені Августина Волошина провів зустріч з відомим українським фольклористом Іваном Хлантою, професора кафедри богослов’я, філософії та гуманітарних наук Карпатського університету імені Августина Волошина та Ужгородської української богословської академії, провідним методистом Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури, старшим дяком кафедрального храму апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгород, літературознавцем, мистецтвознавцем, педагогом, доктором богословських наук, доктором мистецтвознавства, професором, Заслуженим діячем мистецтв України.

В ході зустрічі було обговорено питання розвитку церковного мистецтва, зокрема, щодо збереження та популяризації старовинних закарпатських церковних мелодій та пісень, а також, щодо збереження багатовікової фольклорної спадщини українців Закарпаття.

Відтак, професор Іван Хланта подарував Преосвященнішому владиці Віктору Бедь чергове своє творче напрацювання – унікальне видання зібраних, записаних і упорядкованих ним казок, легенд, перекладів, бувальщини, билиць та причт Великоберезнянської Лемківщини Закарпаття «Казки та легенди з витоків Ужа», яке вийшло щойно з друку в м. Ужгород у видавництві «Патент» (2023 р.).

Преосвященніший єпископ Віктор Бедь привітав професора Івана Хланту з черговим виданням його творчого доробку, подякував йому за його титанічну і велику працю, яку він проводить впродовж не одного десятку років по збору, збереженню, виданню і популяризації українського фольклору, за наукову, педагогічну і церковну діяльність, та  благословив дорогого гостя і побажав йому подальших творчих і життєвих успіхів з ласки Божої на життєвій ниві.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *