Відбулися єпархіальні збори Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України

16 грудня 2025 року в малій актовій залі єпархіального управління в місті Ужгороді відбулися річні єпархіальні збори Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України. Збори було проведено в очному та онлайн-режимі.

Єпархіальні збори розглянули такі питання порядку денного:

  1. Інформація про діяльність Мукачівсько-Карпатської єпархії ПЦУ за 2025 рік (доповідач — Преосвященніший єпископ Віктор Бедь).
  2. Інформація про діяльність єпархіальних відділів та релігійних організацій Мукачівсько-Карпатської єпархії за 2025 рік (доповідачі — керівники та уповноважені представники єпархіальних відділів і релігійних організацій).
  3. Інформація про діяльність Ужгородської української богословської академії та Ужгородського богословського коледжу академії (доповідач — диякон Василь Ісаков, віцеректор академії).
  4. Про єпархіальні добровільні пожертви (внески) (доповідач — протоієрей Юрій Гал, секретар єпархіального управління).
  5. Різне.

У своєму виступі Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий єпархією, зокрема зазначив таке:

Мукачівсько-Карпатська єпархія канонічно поширює свою діяльність на всю територію Закарпатської області.

У складі єпархії діють шість районних благочинь: Ужгородське, Мукачівське, Берегівське, Хустське, Тячівське та Рахівське.

Духовний клір єпархії станом на 16 грудня 2025 року становить 39 священнослужителів, з них:

– 37 штатних священнослужителів;

– 2 позаштатні священнослужителі.

Якісний склад священнослужителів (штатних і позаштатних) становить:

– 1 єпископ;

– 1 архимандрит;

– 17 протоієреїв;

– 13 ієреїв;

– 1 протодиякон;

– 6 дияконів.

У 2025 році було звершено 5 хіротоній, з них:

– 2 дияконські;

– 3 священницькі.

У складі єпархії діють такі релігійні організації:

– 23 парафії;

– 8 єпархіальних відділів;

– 1 сестринство;

– 1 Духовна місія;

– 1 єпархіальне подвір’я;

– Ужгородська українська богословська академія;

– Ужгородський богословський коледж Ужгородської української богословської академії.

У 2025 році зі складу Мукачівської та Хустської єпархій Московського патріархату перейшли до складу Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України:

– 1 парафія;

– представники трьох парафій, які утворили нові парафії.

Також у цьому ж році два священники — по одному з Мукачівської та Хустської єпархій Московського патріархату — перейшли до складу Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України.

Зі звітами про діяльність єпархіальних відділів виступили: архимандрит Спиридон Дудин, протоієрей Юрій Гал, протоієрей Василь Осадчук, ієрей Віктор Орловський, диякон Василь Ісаков, Антоніна Вчорашня, Марія Жабляк та Євген Нікольський. Про стан справ у релігійних організаціях поінформували керівники відповідних релігійних структур.

Рішенням єпархіальних зборів на новий звітний період було обрано Раду єпархії у складі:

  1. Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією.
  2. Протоієрей Юрій Гал, секретар єпархіального управління, благочинний Рахівського районного благочиння, настоятель Свято-Петро-Павлівської парафії в с. Лазещина Рахівського району.
  3. Диякон Василь Ісаков, референт єпархіального управління, віцеректор Ужгородської української богословської академії.
  4. Владислав Семйон, староста парафії святих рівноапостольних Кирила і Мефодія в м. Ужгороді.
  5. Роман Чийпеш, прихожанин кафедрального храму апостола Андрія Первозваного в м. Ужгороді.

Єпархіальні збори затвердили рекомендований розмір єпархіальних добровільних пожертв (внесків) для релігійних організацій у складі єпархії на 2026 рік та розглянули інші питання порядку денного.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *