Єпископ Віктор Бедь освятив меморіальну дошку на честь видатних медиків-науковців М. Бакшеєва, М. Ганича та Ю. Бобика в Ужгородському міському пологовому будинку

22 червня 2021 р., в Ужгородському міському пологовому будинку, було урочисто встановлено та відкрито пам’ятну меморіальну дошку на честь видатних лікарів-гінекологів, фундаторів розвитку на високому медичному і науковому рівні рододопомоги на Закарпатті, яскравих представників кафедри гінекології та акушерства Ужгородського національного університету, науковців і педагогів професора Миколая Сергійовича Бакшеєва (01.05.1911 – 03.10.1974), професора Михайла Михайловича Ганича (20.05.1931 – 06.01.2021) та доцента Юрія Юрійовича Бобика (28.05.1926 – 05.11.2009).

Урочисте відкриття меморіальної пам’ятної дошки було приурочено до професійного свята Дня медичних працівників, яке цього року відзначалося 21 червня, та відбулося за присутності рідних і близьких, колег та учнів згадуваних достойників, а також представників керівництва, медичного персоналу,  пацієнтів Ужгородського міського пологового будинку та духовенства Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України.

Після урочистого відкриття меморіальної пам’ятної дошки на честь видатних медиків-науковців професора Миколая Бакшеєва, професора Михайла Ганича та доцента Юрія Бобика, її було освячено. Освячення провів Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина у співслужінні протоієрея Олександра Смоліна, єпархіального референта, першого проректора Ужгородської української богословської академії та протоієрея Яна Завалка.

Після освячення меморіальної дошки, Преосвященніший владика Віктор Бедь звернувся до присутніх з коротким архієрейським словом, в якому наголосив на важливості та святості збереження поваги і пам’яті про наших рідних, учителів, друзів, колег і близьких, які відійшли у вічність, відзначив вагомий внесок в розвиток медицини в галузі гінекології, акушерства і рододопомоги на Закарпатті в другій половині ХХ – початку ХХІ ст. ст. з боку вічнопам’ятних професора Миколая Бакшеєва, професора Михайла Ганича, доцента Юрія Бобика, зупинився на їх гідному життєвому шляху і самопожертві,та закликав на їх рідних, близьких, колег, учнів і всіх присутніх Боже благословення.

Відтак з короткими пам’ятнимипромовами виступили присутні рідні, колеги, друзі та близькі вище згадуваних достойників.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *