В Ужгороді молитовно відзначили 77-му річницю визволення України від нацистської окупації та вшанували жертви окупаційного режиму Королівства Угорщини в Карпатській Україні

24 листопада 2021 р. виповнилося 77 років від звільнення України від німецько-нацистських окупантів Третього Рейху (гітлерівської Німеччини), їх військово-політичних союзників та Карпатської України (Закарпаття) від окупації пронацистського режиму Королівства Угорщини (на чолі із регентом Міклошем Горті).

28 жовтня 1944 р. радянські війська розпочали бої за місто Чоп, на теренах Карпатської України (Закарпаття), яка була поетапно окупована військово-політичним союзником нацистського Третього Рейху (гітлерівської Німеччини) Королівством Угорщини в 1938/1939 – 1944 рр. Бої за звільнення м. Чоп, останнього міста на теренах України у сьогоднішніх кордонах, розтягнулися аж до 24 – 26 листопада, коли угорські та німецькі окупанти і були остаточно вигнані з України.

З нагоди цієї історичної переможної події, 24 листопада 2021 р., представники української громадськості, за духовної підтримки Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України, піднесли корзину із живими квітами до пам’ятного обеліску воїнам і борцям з нацизмом в роки Другої світової війни на міському цвинтарі «Кальварія» в м. Ужгород, а також запалили поминальну лампадку.

Під час пам’ятних заходів було відслужено молебень за мир і благополуччя в Україні та заупокійну літію за полеглими смертю хоробрих і героїв воїнами і борцями, які віддали свої життя у роки Другої світової війни у боротьбі з нацизмом, а також за жертвами пронацистського окупаційного режиму Королівства Угорщини в Карпатській Україні (на Закарпатті) в 1938/1939 – 1944 рр.

За різними оцінками істориків та демографів, у період з 1938/1939 по 1944 рр. на теренах Карпатської України (Закарпаття) пронацистським окупаційним режимом Королівства Угорщини було знищено біля 250 000 людей (українців, євреїв, ромів).

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України у ХХ столітті, почесний голова Закарпатської крайової організації Народного Руху України у співслужінні протоієрея Юрія Гал, в. о. ректора Ужгородської української богословської академії, референта єпархіального управління, благочинного кафедрального храму апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгород.

Участь у пам’ятних заходах, окрім представників духовенства ПЦУ, також прийняли уповноважені поставники Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України у ХХ столітті, Закарпатської крайової організації Народного Руху України, Християнсько-народної спілки Закарпаття, ВГО «Молодий Народний Рух», ГО «Молодь Закарпаття», Карпатського університету імені Августина Волошина та Ужгородської української богословської академії.

Всі присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять всіх полеглих борців з нацизмом в роки Другої світової війни в 1939 – 1945 рр. та жертв окупації Карпатської України (Закарпаття) пронацистським режимом Королівства Угорщини в 1938/1939 – 1944 рр.

Пресслужба Закарпатського обласного товариства
борців за незалежність України у ХХ столітті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.