В КаУ ім. Августина Волошина та УУБА провели ХV Міжнародну науково-практичну конференцію «Україна в умовах сучасних цивілізаційних змін: досягнення, виклики, загрози»

26 – 27 листопада 2021 р., на базі Карпатського університету імені Августина Волошина та Ужгородської української богословської академії, було проведено ХV Міжнародну науково-практичну конференцію «Україна в умовах сучасних цивілізаційних змін: досягнення, виклики, загрози», приурочена до 30-річчя відновлення державної незалежності України (24 серпня 1991 р.) та 100-річчя Всеукраїнського Помісного Православного Собору Української Автокефальної Православної  Церкви (14 – 30 жовтня 1921 р.).

Співорганізаторами конференції виступили Карпатський університет імені Августина Волошина, Ужгородська українська богословська академія, Міжнародна академія богословських наук, Закарпатський обласний медичний центр психічного здоров’я та медицини залежностей, Мукачівсько-Карпатська єпархія Православної Церкви України, Інститут вивчення культурної спадщини святих Кирила та Методія Університету Констянтина Філософа в Нітрі (Словаччина), Вища соціально-економічна школа в Пшеворську (Польща) та Вищий навчальний заклад «Академія Просвітництва» в Тбілісі (Грузія).

Конференція проводилася в очному та онлайн форматах. з дотриманням карантинних умов. Онлайн-підключення (пленарного та секційних засідань) здійснювалося через платформу Google Meet.

26 листопада урочисте пленарне засідання з вітальним словом та благословенням відкрив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина. Відтак, після молитви та співу Державного Гімну України, було заслухано доповідь, з якою виступив:

  • Віктор Бедь – доктор богословських наук, доктор юридичних наук, професор, академік, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, президент Міжнародної академії богословських наук, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, народний депутат України І скликання (Україна, м. Ужгород):

«30-річчя відновлення державної незалежності України (24 серпня 1991 р.) та 100-річчя Всеукраїнського Помісного Православного Собору Української Автокефальної Православної Церкви (14 – 30 жовтня 1921 р.) в контексті розвитку української цивілізації».

На пропозицію Преосвященнішого владики Віктора Бедь, всі учасники конференції хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять всіх поколінь українців, які у різні часи і віки віддали свої життя у боротьбі за національну і державну незалежність Держави України та Української Церкви.

Відтак, роботу конференції було продовжено по секціях, в шести дискусійних локаціях:

  • З правознавства та канонічного права (модератор: професор Олексій Пайда);
  • З психології, педагогіки та соціальної роботи (модератор: професор Олена Ярема);
  • З економіки та інформаційних технологій (модератор: професор Лариса Лугош);
  • З богослов’я, філософії та історії (модератори: професор Михайло Басраб, професор Євген Нікольський);
  • Міжнародна зустріч за «круглим столом» «Ноосферний геній Григорій Сковорода поза часом і простором» (модератори: професор Майя Артьомова, професор Галина Сагач, професор Володимир Мартиненко).
  • Міжгалузева студентська локація з філософії, богослов’я, права, психології та фінансів (модератор: професор Марина Дуб, старший викладач Тетяна Андрусь).

Загалом з науковими доповідями та повідомленнями виступили або надіслали до друку свої матеріали понад 130 учасників конференції з багаточисельних закладів вищої освіти та наукових установ України та із закордону, зокрема, Сполучених Штатів Америки, Греції, Німеччини, Польщі, Угорщини, Грузії.

27 листопада, за участі керівників локацій, було відведено підсумки роботи конференції та ухвалено відповідну підсумкову резолюцію. Після редакційного опрацювання організаційним комітетом підсумкової резолюції конференції, вона буде опублікована на Інтернет ресурсах Карпатського університету імені Августина Волошина та Ужгородської української богословської академії.

Також виголошені та надіслані доповіді будуть видрукувані у виданнях КаУ імені Августина Волошина та УУБА: Електронному збірнику матеріалів XV Міжнародної науково-практичної конференції «Україна в умовах сучасних цивілізаційних змін: досягнення, виклики, загрози» (до 30-річчя відновлення державної незалежності України (24 серпня 1991 р.) та 100-річчя Всеукраїнського Помісного Православного Собору Української Автокефальної Православної Церкви (14 – 30 жовтня 1921 р.)), журналі «Науковий вісник Карпатського університету імені Августина Волошина та  журналі «Богословська думка в Україні».

Пресслужба КаУ ім. Августина Волошина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *