„Швидкі кредити“ та азартні ігри приносять лише біду, – Предстоятель ПЦУ

 

Митрополит Епіфаній застеріг вірних від двох речей, які пов’язані з прагненням збагачення, але які насправді здатні принести лише біду. Це – «швидкі кредити» та азартні ігри.

Про небезпеку такого примарливого збагачення Предстоятель ПЦУ говорив під час проповіді, наголосивши: „Доки маємо час земного життя, належить нам виявляти мудрість, дбаючи про те, щоби збагачуватися для вічності“.

Першоєрарх з цього приводу сказав:

„Мабуть, так чи інакше майже кожному з вас доводилося чути й бачити рекламу швидких кредитів, які насправді мають дорогу ціну та найчастіше приводять людину до боргової ями. Безперечно, що в житті кожної людини може трапитися потреба взяти гроші у борг. Але беручи в борг слід знати, як і з яких прибутків ти будеш здатен цей борг віддати. Не слід обманюватися рекламними закликами, що нібито «швидкі кредити» здатні вирішити всі проблеми. Навпаки – вони здані лише їх примножити, бо позичені гроші швидко витратяться, а прийде час віддавати борг, і зазвичай – з великими додатковими виплатами, і це лише занурить людину у ще більші злидні.

Друга річ – це азартні ігри. На жаль, попри наші заклики, в Україні знову дозволили це зло не лише чинити, але і всіляко рекламувати. Обіцянкою швидкого збагачення з людей видурюють часто останні копійки, які ті віддають, сподіваючись на «чудо виграшу». Але часом буває і гірший наслідок – людина потрапляє у хворобливу залежність від гри, і тоді виносить з дому останнє, програє позичені гроші, стає здатною до злочинів або й накладає на себе руки.

Від таких марних і небезпечних сподівань на збагачення від позичок або від азартних ігор хочу всіх вас застерегти. А тим, хто знаючи, які шкідливі наслідки ці речі мають для людей, багатіє на цьому, хочу сказати слова попередження – зупиніться, доки з вами не сталося те, що з багачем нерозумним з притчі. Не забувайте слова Спасителя: «Яка користь людині, якщо вона здобуде весь світ, а душу свою занапастить? Або що дасть людина взамін за душу свою?» (Мф. 16:26).

Дорогі брати і сестри! Бажаю всім нам до матеріальних справ ставитися з мудрістю, не спокушатися ані заможністю, ані убогістю, але у всяких обставинах шукати того, щоби «у Бога багатіти» та збирати скарби праведності й добрих справ“.

Джерело: doxologiainfonews.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *