Стрітення Господнє 2022: історія, традиції та заборони свята

Щороку 15 лютого православні в Україні відзначають Стрітення Господнє. Це одне з найважливіших християнських свят було встановлено на згадку про принесення Немовляти Ісуса Христа до єрусалимського храму.

На Стрітення віряни несуть до церкви воду на освячення, яку потім використовують з лікувальною метою. Історія, традиції, головні заборони свята – далі в матеріалі OBOZREVATEL.

Історія СтрітенняСтрітення в перекладі з грецької означає “зустріч”, а саме свято знаменує зустріч Ісуса Христа з людством. Цього дня згадують, як Діва Марія та Йосип принесли маленького Ісуса до храму Єрусалиму, щоб подякувати Богові за первістка.

Там Святе сімейство зустрів праведний Симеон Богоприємець. Взявши дитину на руки, старець одразу впізнав у ній Спасителя. Він благословив сім’ю і сказав Марії: “Ось лежить Цей на падіння і на піднесення багатьох в Ізраїлі та на знак сперечання, – і Тобі Самій душу пройме меч, – щоб відкрилися помисли багатьох сердець”.

Ці слова стали основою для іконографії образу Пресвятої Богородиці “Пом’якшення злих сердець”.

Стрітення Господнє знаменує зустріч Ісуса Христа з людством

Що потрібно зробити на Стрітення – традиціїНа Стрітення храми підносять молитви, які прославляють Спасителя. Всім вірянам цього дня бажано відвідати церковну службу.

Вважається, що з храму на Стрітення потрібно принести освячені свічку та воду, які служать захистом сім’ї. Стрітенську воду використовують у лікувальних цілях, від пристріту і від порчі.

У свято слід пробачити всі образи та віддати борги. За прикметами на Стрітення прогнозують погоду навесні.

На Стрітення храми підносять молитви, які прославляють Спасителя

Що не можна робити на Стрітення ГосподнєУ свято не можна займатися важкою фізичною працею, робити прибирання, ремонт, прати, лихословити, бажати іншим зла, конфліктувати.

За прикметою, також не варто вирушати в поїздку, щоб уникнути неприємностей.

Сонце вийшло – морози добігають кінця

Прикмети на СтрітенняВідлига – до сирої та холодної весни.

Сонце вийшло – морози добігають кінця.

Надвечір потепліло – літо перемогло, а зима “йде туди, де було літо”.

Раніше OBOZREVATEL публікував православний церковний календар на лютий 2022 року. У цей період віряни святкують кілька великих свят.

Джерело: news.obozrevatel.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *