Представники борців за незалежність України, НРУ та громадськості, за участі духовенства ПЦУ в Ужгороді, молитовно вшанували Героїв Небесної Сотні та полеглих українських воїнів-захисників, які полягли під Дебальцевим

18 лютого 2022 р., у день початку масових розстрілів українських патріотів на Майдані в Києві (18 лютого 2014 р.) під час Революції Гідності та ушанування полеглих українських воїнів-захисників під Дебальцевим (грудень 2014 р. – січень-лютий2015 р.), в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України в м. Ужгород (вул. Ференці ІІ Ракоці, 18 А) було відслужено поминальну заупокійну літію.

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України у ХХ столітті, почесний голова Закарпатської крайової організації Народного Руху України у співслужінні протоієрея Юрія Гал, секретаря єпархіального управління, в. о. ректора Ужгородської української богословської академії, благочинного Ужгородсько-Мукачівського благочиння, благочинного кафедрального храму.

Під час богослужіння духовенство молилося за прощення всіх земних провин, допущенних з власної волі чи під примусом небіжчиками, дарування їх світлим душам вічного спокою і життя у піднебессі.

Після завершення поминального богослужіння до присутніх звернувся Преосвященніший владика Віктор Бедь, який наголосив на безсмертності та святості життєвого подвигу полеглих Героїв Революції Гідності (2013 – 2014) та українських воїнів-захисників в російсько-українській війні (2014 – 2022).

Участь у молитовному вшануванні світлої пам’яті полеглих Героїв Революції Гідності та українських воїнів-захисників під Дебальцевим в новітній російсько-українській війні, окрім вищезазначеного духовенства ПЦУ, прийняли представники Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України у ХХ столітті, Закарпатської крайової організації Народного Руху України, Християнсько-народної спілки Закарпаття, Закарпатського осередку ВГО «Молодий Народний Рух», ГО «Молодь Закарпаття», Карпатського університету імені Августина Волошина, Ужгородської української богословської академії та Ужгородського гуманітарно-економічного коледжу КаУ імені Августина Волошина.

Пресслужба ЗКО НРУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *