Єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь очолив Божественну літургію у кафедральному храмі ПЦУ в с. Лазещина Рахівського району

25 вересня 2022 р., у неділю віддання свята Різдва Пресвятої Богородиці, у кафедральному храмі на честь первоверховних апостолів Петра і Павла однойменної парафії Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України у с. Лазещина Рахівського району Закарпатської області було відслужено Божественну літургію.

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, військовий капелан, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина у співслужінні протоієрея Юрія Гал, секретаря єпархіального управління, в. о. ректора Ужгородської української богословської академії, благочинного Ужгородсько-Мукачівського міжрайонного благочиння, благочинного кафедрального храму апостола українського Андрія Первозваного у м. Ужгород, протоієрея Володимира Лофердюка, настоятеля парафії Свято-Покровської парафії у смт Ясіня, протоієрея Крістіана Рущака, благочинного Тячівсько-Рахівського міжрайонного благочиння, настоятеля Свято-Преображенської парафії у смт Ясіня та ієрея Іллі Канакіна, настоятеля Свято-Петро-Павлівської парафії в с. Лазещина Рахівського району.

У молитві до Отця нашого Небесного духовенство молилося за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, за перемогу Українського війська над підступними безбожними московськими путінсько-гундяєвськими окупантами і терористами, за розвиток і утвердження Української Церкви, та за щасливе життя наших рідних і близьких.

Під час заупокійної ектенії, духовенство молилося за спасіння душ спочилих у Бозі у різні віки і часи борців за незалежність України, полеглих смертю хоробрих і героїв у наші дні українських воїнів-захисників і полонених, які віддали свої життя в обороні своїх сімей, усього боголюбивого українського народу, Богом даної нам земної Вітчизни і Держави Україна і Української Церкви від безбожних московських рашистів у російсько-українській війні (2014 – 2022), та за раніше спочилих у Бозі наших праведних і богоносних прабатьків, батьків, матерів, учителів, друзів та близьких.

Богослужіння супроводжувалося співом парафіяльного церковного хору.

По завершенню Божественної літургії, з архієрейським повчальним словом до присутніх у храмі звернувся Преосвященніший владика Віктор, який привітав духовенство та прихожан з віданням свята Різдва Пресвятої Богородиці, а також зупинився на історичних етапах тернистого шляху з відродження та утвердження Помісної Автокефальної Православної Церкви України та святості подвигу українських воїнів-захисників, які у наші дні боронять свої сім’ї, увесь боголюбивий український народ, Богом дану нам земну Вітчизну і Державу Україна та Українську Церкву від безбожних московських путінсько-гундяєвських окупантів і терористів у російсько-українській війні (2014 – 2022).

Під час архіпастирського звернення до духовенства та вірних, Преосвященніший владика Віктор Бедь також вручив ієрею Іллі Канакіну, настоятелю Свято-Петро-Павлівської парафії у с. Лазещина Благословенну грамоту та відповідний Указ про піднесення парафіяльного храму на честь первоверховних Петра і Павла даної релігійної громади до статусу кафедрального храму Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України.

Поряд вищезазначеним, єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь, за заслуги перед Православною Церквою України та побожним українським народом, провів нагородження:

– ієрея Іллю Канакіна – Благословенною грамотою;

– Юрія Дмитровича Тулайдана – відзнакою «Апостола українського Андрія Первозваного»;

– Василя Дмитровича Муханюка – відзнакою «Апостола українського Андрія Первозваного»;

– Василя Михайловича Савчука – відзнакою «Апостола українського Андрія Первозваного»;

– Федора Федоровича Дуб’юка – Благословенною грамотою;

– Дмитра Ільковича Митничука – Благословенною грамотою;

– Івана Івановича Романюка – Благословенною грамотою;

– Дмитра Михайловича Савчука – Благословенною грамотою.

Після завершення нагородження, на церковному подвір’ї даної парафії Преосвященніший єпископ Віктор, за участі вищезазначеного духовенства, провів чин благословення і освячення новопоставленого Хреста.

Відтак, духовенством було проведено помазання вірних освяченою оливою. Також, з благословення владики Віктора, всім присутнім було подаровано благословенні іконки з ликом Пресвятої Богородиці.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *