В Ужгороді молитовно відзначили 78-му річницю визволення України від німецько-нацистських окупантів та Закарпаття – від пронацистського окупаційного режиму Королівства Угорщини

28 жовтня 2022 р. виповнюється 78-м років від дня визволення України від німецько-нацистських окупантів і їх військово-політичних союзників (1941 – 1944) та Карпатської України (Закарпаття) – від пронацистського окупаційного режиму Королівства Угорщини (1938/1939 – 1944) в роки Другої світової війни (1939 – 1945).

З цієї нагоди, на пагорбі Слави міського цвинтаря Кальварія у м. Ужгород, представниками Православної Церкви України за участі уповноважених представників української громадськості, було відслужено молебень за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, за перемогу Українського війська над підступними безбожними московськими путінсько-гундяєвськими окупантами і терористами, та заупокійну літію за всіма полеглими смертю хоробрих і героїв січовиками Карпатської Січі Карпатської України, воїнами Радянської Армії та їх військово-політичних союзників антигітлерівської коаліції, воїнами Української Повстанської Армії, добровольцями, підпільниками і партизанами та працівниками тилу, які віддали свої життя у боротьбі із нацизмом у роки Другої світової війни (1939 – 1945).

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, військовий капелан, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України у ХХ столітті, почесний голова Закарпатської крайової організації Народного Руху України у співслужінні протоієрея Юрія Гал, секретаря єпархіального управління, в. о. ректора Ужгородської української богословської академії, благочинного Ужгородсько-Мукачівського міжрайонного благочиння, благочинного кафедрального храму апостола українського Андрія Первозваного у м. Ужгород.

Також, окрім представників духовенства Мукачівсько-Карпатської єпархії ПЦУ, участь у молебні прийняли уповноважені представники Карпатського університету імені Августина Волошина, Ужгородської української богословської академії, Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України, Закарпатської крайової організації Народного Руху України, Християнсько-народної спілки Закарпаття, Закарпатського осередку ВГО «Молодий Народний Рух», ГО «Молодь Закарпаття» та окремі військовослужбовці 212-го окремого батальйону 101-шої окремої бригади Закарпаття територіальної оборони Збройних Сил України.

Учасники молитовного заходу піднесли до пам’ятного знаку на честь полеглих героїв борців з нацизмом у роки Другої світової війни поминальні лампадки та корзину із живими квітами.

Пресслужба Закарпатського обласного товариства
борців за незалежність України у ХХ столітті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *