Представники української громадськості та духовенства ПЦУ молитовно відзначили в м. Ужгород День гідності та свободи

21 листопада 2022 р., у День Собору архістратига Михаїла та інших небесних сил безплотних і День гідності та свободи, уповноважені представники духовенства Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України, професорсько-викладацького складу і студентства Карпатського університету імені Августина Волошина та Ужгородської української богословської академії, активістів Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України у ХХ столітті, Закарпатської крайової організації Народного Руху України, Християнсько-народної спілки Закарпаття, ВГО «Молодий Народний Рух», ГО «Молодь Закарпаття» та окремі військовослужбовці 212-го окремого батальйону (в/ч А7369) 101-шої окремої бригади Закарпаття територіальної оборони Збройних Сил України молитовно відзначили День гідності та свободи.

В рамках відзначення:

В кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії ПЦУ в м. Ужгород (вул. Ференца ІІ Ракоці, 18, А) було відслужено молебень за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, за перемогу Українського війська над безбожними московськими путінсько-гундяєвськими окупантами і терористами в російсько-українській війні (2014 – 2022).

Також, було відслужено заупокійну літію за всіма полеглими смертю хоробрих і героїв українськими патріотами, воїнами-захисниками, добровольцями, волонтерами і полоненими, які в різні віки і часи, зокрема і у наші дні, під час Революції Гідності (2013 – 2014) та в ході російсько-української війни (2014 – 2022) віддали свої життя в обороні своїх сімей, усього боголюбивого українського народу, Богом даної нам земної Вітчизни і Держави Україна та Української Церкви.

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією, військовий капелан, президент Карпатського університету імені Августина Волошина, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України у ХХ столітті та почесний голова Закарпатської крайової організації Народного Руху України у співслужінні протоієрея Юрія Гал, секретаря єпархіального управління, військового капелана, в. о. ректора Ужгородської української богословської академії, благочинного Ужгородсько-Мукачівського міжрайонного благочиння.

Відтак, вище зазначені уповноважені представники запалили поминальні лампадки та піднесли корзину із живими квітами до підніжжя пам’ятного козацького Хреста у сквері борців за незалежність України в м. Ужгород.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *