В Мукачівсько-Карпатській єпархії ПЦУ відбулося урочисте вручення мандатів на право здійснення військової капеланської діяльності

22 листопада 2022 р., в Управлінні Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України у м. Ужгород, відбулося урочисте вручення мандатів на право здійснення капеланської діяльності військовим капеланам єпархії, виданих Державною службою України з етнополітики та свободи совісті.

Перед початком процедури вручення капеланських мандатів, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії в м. Ужгород (вул. Ференца ІІ Ракоці, 18 А), представниками духовенства єпархії було відслужено молебень за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, за перемогу Українського війська над безбожними московськими путінсько-гундяєвськими окупантами і терористами, а також заупокійну літію за всіма полеглими співвітчизниками, які у різні віки і часи, віддали свої життя у боротьбі за національну і державну незалежність України та автокефалію Української Церкви, та, зокрема, і за полеглих смертю хоробрих і героїв у наші дні українських воїнів-захисників, добровольців, волонтерів, полонених і мирних співвітчизників у російсько-українській війні 2014 – 2022 рр.

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією, військовий капелан, президент Карпатського університету імені Августина Волошина, начальник групи цивільно-військового співробітництва 212 – го окремого батальйону (ВЧ А7369) 101 – шої окремої бригади Закарпаття територіальної оборони Збройних Сил України, майор у співслужінні військових капеланів архімандрита Спиридона Дудина, протоієрея Юрія Гал, протоієрея Анатолія Натолочного, протоієрея Крістіана Рущака та ієрея Іллі Канакіна.

Відтак, після завершення богослужіння, в архієрейській резиденції в м. Ужгород, за дорученням керівництва Синодального управління військового духовенства ПЦУ (голова – митрополит Черкаський і Чигиринський Іван Яременко), Преосвященніший владика Віктор Бедь провів урочисту процедуру вручення манадатів на право здійснення військової капеланської діяльності наступним військовим капеланам – священнослужителям Мукачівсько-Карпатської єпархії:

  • архімандриту Спиридону Дудину, наміснику Свято-Миколаївського єпархіального подвір’я у смт Чинадієво Мукачівського району;
  • протоієрею Юрію Гал, секретарю єпархіального управління, в. о. ректора Ужгородської української богословської академії, благочинному кафедрального храму апостола українського Андрія Первозваного
    у м. Ужгород;
  • протоієрею Анатолію Натолочному, настоятелю парафії святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги у м. Ужгород;
  • протоієрею Крістіану Рущаку, настоятелю парафії Преображення Господнього у смт Ясіня Рахівського району;
  • ієрею Іллі Канакіну, настоятелю парафії святих першоверховних апостолів Петра і Павла у с. Лазещина Рахівського району.

Також, відповідний мандат на здійснення військової капеланської діяльності, отримав і Преосвященніший єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь, який йому вручив секретар єпархіального управління протоієрей Юрій Гал.

На завершення урочистого вручення мандатів на право здійснення капеланської діяльності, Преосвященніший владика Віктор Бедь подякував присутнім священнослужителям, військовим капеланам за їх жертовне служіння Богу на славу побожного українського народу, Православної Церкви України та Держави Україна,  та благословив їх на подальше пастирське служіння і на ниві військової капеланської діяльності.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *