Єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь взяв участь у роботі історичних Священного Синоду та Архієрейського Собору ПЦУ

23 травня 2023 р., під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія Думенко,  в Синодальній залі Митрополичого дому – Резиденції Предстоятеля Православної Церкви при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі, відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України). У засіданні взяли участь всі члени Священного Синоду.

Священний Синод заслухав і взяв до відома звіт про офіційний візит делегації Київської православної богословської академії до Греції, який відбувся з 9 по 17 травня 2023 р..

Рішенням Синоду, замість спочилого митрополита Антонія Махоти до складу Синодальної статутної комісії був включений, як один з трьох заступників голови, митрополит Білоцерківський Євстратій Зоря.

У складі Православної Церкви України було утворено релігійну організацію «Свято-Троїцький Іонинський чоловічий монастир Київської Митрополії Української Православної Церкви (Православної Церкви України)», священноархімандритом якої був затверджений Митрополит Київський і всієї України Епіфаній Думенко.

Також було затверджено намісника монастиря у Харківській єпархії.

Священний Синод схвалив запропонований Синодальною статутною комісією проект Статуту (положення) про управління Православної Церкви України з внесенням низки правок та передав його на затвердження Архієрейському Собору Православної Церкви України під час його засідання 24 травня 2023 р.

Також було схвалено проект порядку денного засідання Архієрейського Собору. Синод заслухав повідомлення Митрополита Київського і всієї України Епіфанія про календарне питання та пропозиції з цього приводу, які після обговорення були затверджені для розгляду Архієрейським Собором Православної Церкви України.

Відповідно до визначеного Статутом Православної Церкви України п’ятирічного періоду Синод вирішив скликати у м. Києві 27 липня 2023 року Помісний Собор Української Православної Церкви (Православної Церкви України) та ухвалив необхідні організаційні рішення з цього приводу.

Під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія Думенко  24 травня 2023 року в Трапезному храмі святих Антонія і Феодосія Печерських на території Верхньої Лаври відбувся Архієрейський Собор автокефальної Української Православної Церкви.

Перед засіданням було звершено молебень на початок всякої справи.

Участь в Соборі взяли 53 архієреї Православної Церкви України, за виключенням відсутніх з об‘єктивних причин. На початку засідання Предстоятель виголосив доповідь про діяльність ПЦУ від часу попереднього Собору (24 травня 2022 р.), після чого відбулося соборне обговорення актуальних питань порядку денного.

У підсумку Архієрейським Собором були ухвалені відповідні постанови. Зокрема, Статут (Положення) про управління Православної Церкви України і Постанова про врегулювання календарного питання в Православній Церкві України.

Окрім того, Собор схвалив роботу Предстоятеля, Митрополита Київського і всієї України Епіфанія Думенко, та Київської Митрополії УПЦ (ПЦУ) й засвідчив йому повну підтримку. Також було затверджено всі рішення ухвалені Священним Синодом УПЦ (ПЦУ) за період з попереднього засідання, відображені в синодальних документах і вкотре засвідчено бажання й готовність вести діалог, мета якого – досягнення єдності українського православ’я навколо Київського престолу на засадах Томоса про автокефалію.

Участь у засіданні та роботі історичних Священного Синоду та Архієрейського Собору Православної Церкви України взяв і Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією, президент Карпатського університету імені Августина Волошина.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *