Вперше в історії вченим вдалося прочитати прихований текст Біблії

Іноземним науковцям вперше в історії вдалося прочитати розділ Біблії, який був прихований протягом понад 1,5 тис. років. Це вони зробили за допомогою ультрафіолетового світла.

Науковці змогли прочитати прихований текст Біблії: що стало відомо

За словами журналістів, дослідники, використовуючи ультрафіолетове випромінювання, відшукали стару версію розділу Біблії, яка була прихована під іншою частиною тексту.

Історик Григорій Кессель з Австрійської академії наук оголосив про відкриття у журналі New Testament Studies.

Як стверджує фахівець, він використовував ультрафіолетове опромінювання, щоб побачити попередній текст під трьома шарами записів на палімпсесті.

Що важливо розуміти, це тип стародавнього рукопису, який люди писали у кілька шарів, але часто залишали сліди оригінального тексту. Науковці звертають увагу на те, що палімпсести люди використовували в давнину через дефіцит пергаменту.

Фото — скриншот Що вдалося дізнатися Виявлена частина тексту є невідомою версією глави 12 у Книзі Матвія, яка спочатку була частиною старосирійських перекладів Біблії приблизно 1,5 тис. років тому.

Науковці також підтвердили, що відкриття вдалося зробити у рукописі, який знаходився у бібліотеці Ватикану.

Рукопис пропонує дослідникам “унікальний шлях” для розуміння ранніх етапів текстової еволюції Біблії та показує деякі відмінності від сучасних перекладів тексту, – пояснюють дослідники.

Вони також вказують на те, що в оригінальній грецькій версії Євангелія від Матвія 12:1, яка наразі є найбільш поширеною, сказано: “Тоді Ісус проходив полями в суботу, і зголодніли Його учні та почали збирати колоски та їсти”.

Джерело:novyny.online.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *