Єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор Бедь благословив учасників військово-патріотичної гри «Карпатський Щит» в с. Негровець на Закарпатті

21 – 23 травня 2021 р., на базі Негровецького закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів імені Василя Росохи Хустського району Закарпатської області, було проведено військово-патріотичну гру «Карпатський Щит», яка проводилася в рамках заходів регіональної програми «Молодь Закарпаття» на 2021 – 2025 рр.

Головна мета даного військово-патріотичного заходу – перевірка та набуття нових знань і вмінь шкільної молоді, яка займається у військово-патріотичних гуртках. Протягом трьох днів учасники гри прослухали тематичні лекції, таборування у лісі, проведення змагань зі снайпінгу, радіообміну, корегування, кидання гранат і фізичної підготовки, здійснили автономний похід лісом в умовах несприятливих погодних умов. Також інструктором Владиславом Швицем та його побратимами по АТО було проведено вишкіл по збиранню автомата калашнікова і тактичної медицини.

В рамках вивчення правдивої історії боротьби української нації за національну і державну незалежність України в ХХ столітті, учасники гри переглянули документальний фільм з історії проголошення Карпатської України та її боротьби із пронацистським окупаційним режимом Королівства Угорщини (1938/1939 – 1944).

22 травня до табору учасників військово-патріотичної гри «Карпатський Щит» в приміщенні Негровецького ЗЗСО І – ІІІ ступенів імені Василя Росохи приїхали Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, почесний голова Закарпатської крайової організації Народного Руху України, народний депутат України 1-го скликання, Віктор Понзель, голова Закарпатського осередку ВГО «Молодий Народний Рух», голова Управи, член Проводу ЗКО НРУ та Іван Келечен, голова ГО «Молодь Закарпаття», член Проводу ЗКО НРУ.

Преосвященніший Віктор Бедь відслужив молебень за мирі благополуччя в Україні, за подолання згубних хвороб і вірусів, благословив всіх учасників військово-патріотичної гри «Карпатський Щит» та подарував кожному із них (учням, вихователям та інструкторам) богословську літературу (Біблії) на українській мові. Напередодні візиту, владика Віктор Бедь, також надав посильну фінансову допомогу організаторам даного військово-патріотичного заходу.

В ході візиту владика Віктор Бедь виступив перед присутніми з короткою лекцією з історії боротьби українців Закарпаття за свою національну і державну незалежність, бажання жити у складі єдиної української нації та  Соборної України в 1918 – 1944 рр., та про героїчну історію проголошення Карпатської України та її боротьби з пронацистським окупаційним режимом Королівства Угорщини на чолі із регентом Міклошем Горті в 1938/1939 – 1944 рр.

Також Преосвященніший владика Віктор Бедь провів зустріч із директором Негровецького закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів імені Василя Росохи та представниками педагогічного колективу, під час якої було обговорено актуальні питання розвитку освіти на Закарпатті та в Україні у мовах новітніх реформ.

На прощання, особливу подяку за належну організацію та проведення таборування в рамках військово-патріотичної гри «Карпатський Щит», що була проведена на базі Негровецького ЗЗСО І – ІІІ ступенів імені Василя Росохи,  Преосвященніший владика Віктор Бедь висловив директору школи Василю Яремі та учителям (вихователям, організаторам, інструкторам та керівникам команд) Івану Гавриль (с. Негровець), Миколі Кость (с. Репине), Ользі Орсаг (смт Буштино), Зої Гичко (смт Буштино), Анатолію Яковлєву (смт Королево) та Сергію Багнюку (м. Шепетівка).

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *