Представники громадськості та духовенства вшанували пам’ять Августина Волошина, Президента Карпатської України до 76-х роковин його мученицького упокоєння

19 липня 1945 р., 76 років тому, в бутирській комуністично-радянській в’язниці у Москві, після тривалих катувань та допитів, мученицькою смертю загинув д-р. о. Августина Волошин (17.03.1874, с. Келечин, Закарпаття під окупацією Австро-Угорської імперії та Королівства Угорщини – 19.07.1945, м. Москва, Російська РФСР у складі Союзу РСР), Прем’єр-Міністр (1938 – 1939) та Президент (1939 – 1944) Карпатської України, Герой України (посмертно).

З цієї сумної події, 19 липня 2021 р. в м. Ужгород,  представники духовенства Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України, Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України, Закарпатської крайової організації Народного Руху України, Закарпатського відділення ветеранської організації Української Гельсинської Спілки, Християнсько-народної спілки Закарпаття, Закарпатського осередку ВГО «Молодий Народний Рух», ГО «Молодь Закарпаття», Комісії з питань українського державотворення, духовності та борців за незалежність України при Закарпатській обласній державній адміністрації, Карпатського університету імені Августина Волошина та Ужгородської богословської академії молитовно вшанували світлу пам’ять д-ра. о. Августина Волошина, Президента Карпатської України, Героя України.

Цього дня, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України в м. Ужгород (вул. Ф. Ракоці, 18 А) було відслужено заупокійну літію за Августином Волошиним.

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий єпархією, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, почесний голова Закарпатської крайової організації Народного Руху України, голова Комісії з питань українського державотворення, духовності та борців за незалежність України при Закарпатській обласній державній адміністрації у співслужінні протоієрея Олександра Смоліна, секретаря єпархіального управління, першого проректора Ужгородської української богословської академії та протоієрея Яна Завалка, благочинного кафедрального храму.

Відтак, уповноважені представники вище зазначеної української громадськості та духовенства піднесли корзину із живими квітами до пам’ятника д-ра. о. Августина Волошина, Президента Карпатської України, Героя України на набережній Незалежності в м. Ужгород та хвилиною мовчання вшанували його світлу пам’ять.

Пресслужба ЗКО НРУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *