Єпископ Віктор Бедь очолив Божественну літургію у кафедральному храмі ПЦУ в м. Ужгород у день пам’яті рівноапостольної Ольги, Великої княгині Київської, правительки Русі-України (+ 969)

24 липня 2022 р., у 6-ту неділю після П’ятдесятниці та день пам’яті рівноапостольної Ольги, Великої княгині Київської, правительки Русі-України (+ 969), в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України в м. Ужгород (вул. Ференца ІІ Ракоці, 18 А) було відслуження Божественну літургію.

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією, військовий капелан, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина у співслужінні протоієрея Юрія Гал, секретаря єпархіального управління, благочинний кафедрального храму, в. о. ректора Ужгородської української богословської академії та протодиякона Івана Жабляка.

У молитві до Отця нашого Небесного духовенство молилося за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, за перемогу Українського війська над підступними і безбожними московськими путінсько-гундяєвськими окупантами і терористами, за розвиток і утвердження Української Церкви, та за щасливе життя наших рідних і близьких.

Під час заупокійної ектенії, Преосвящнніший владика Віктор Бедь молився за спасіння душ раніше спочилих у Бозі у різні віки і часи наших співвітчизників, які віддали свої життя у боротьбі за національну і державну незалежність України, за полеглих у наші дні смертю хоробрих і героїв українських воїнів, добровольців, волонтерів, полонених і мирних співвітчизників, які віддали свої життя в обороні своїх сімей, усього боголюбивого українського народу від новітніх безбожних московських ординців, за раніше спочилих вічнопам’ятних наших богоносних і праведних прабатьків, батьків, матерів, рідних, учителів, друзів та близьких.

Під час архієрейської проповіді, Преосвященніший єпископ Віктор Бедь зупинився на праведному житті рівноапостольної Ольги (910 – 11.07.969), Великої княгині Київської, правительки Русі-України в середині Х столітті (944 – 964) та наголосив на її святості.

Богослужіння супроводжувалося співом архієрейського кафедрального церковного хору під керівництвом Марії Жабляк, а службу дяків очолив старший дяк Іван Хланта.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *