В м. Ужгород пройшов єпархіальний собор (збори) Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України

6 вересня 2022 р., у кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного та великій актовій залі даного кафедрального храму в м. Ужгород (вул. Ференца ІІ Ракоці, 18 А) пройшов єпархіальний собор (збори) Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України.

Перед початком роботи єпархіального собору, в кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгород було відчужено молебень за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, за перемогу Українського війська над безбожними московськими путінсько-гундяєвськими окупантами і терористами, за збереження життя українських воїнів-захисників і полонених, за утвердження і розвиток Української Церкви, та за щасливе життя наших рідних та близьких.

Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією у співслужінні духовенства єпархії.

Відтак, у великій залі даного кафедрального храму, під головуванням Преосвященнішого владики Віктора Бедь, відбулося засідання єпархіального собору (зборів).

На порядок денний єпархіального собору (зборів) було винесено наступні питання:

 1. Про правомочність єпархіальний зборів (доповідає: мандатна комісія).
 2. Про обрання головуючого, заступника головуючого та секретаря єпархіального собору (зборів) (доповідає: єпископ Віктор Бедь).
 3. Звіт про діяльність єпархії за перше півріччя 2022 р. (доповідає: єпископ Віктор Бедь).
 4. Інформація про діяльність єпархіальних відділів та релігійних організацій єпархії (доповідають: секретар єпархіального управління, керівники єпархіальних відділів та настоятелі/керівники релігійних організацій єпархії).
 5. Про підготовку до Першосвятительського візиту на Закарпаття Блаженнішого Епіфанія Думенко, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Православної Церкви України на запрошення Мукачівсько-Карпатської єпархії (доповідає: єпископ Віктор Бедь).
 6. Про погодження питання, щодо виведення за штат і виключення із кліру єпархії священиків, з правом переходу до іншої єпархії, які тривалий період не перебувають на посадах священнослужителів та не здійснюють священицьку діяльність (доповідає: єпископ Віктор Бедь).
 7. Про добровільні внески релігійних організацій на 2023 р. (доповідає: протоієрей Юрій Гал).
 8. Про участь духовенства єпархії в організації військової капеланської служби (доповідає: єпископ Віктор Бедь).
 9. Про обрання нового складу єпархіальної ради Мукачівсько-Карпатської єпархії (доповідає: єпископ Віктор Бедь).
 10. Про порядок та форму проведення підсумкового річного єпархіального собору (зборів) Мукачівсько-Карпатської єпархії в грудні 2022 р. (доповідає: єпископ Віктор Бедь).
 11. Різне.

З усіх питань порядку денного було ухвалено відповідні соборні рішення.

Зокрема, учасники єпархіального собору (зборів):

 1. Схвалили звіт Преосвященнішого владики Віктора Бедь про діяльність єпархії за перше півріччя 2022 р.
 2. Прийняли до відома інформацію секретаря єпархіального управління, керівників єпархіальних відділів та настоятелів/керівників релігійних організацій єпархії за перше півріччя 2022 .
 3. Відзначили вагомий внесок правлячого архієрея, духовенства, єпархіальних відділів та релігійних організацій Мукачівсько-Карпатської єпархії з питань підтримки прихожан, українських воїнів-захисників та їх сімей під час широкомасштабної війни російської федерації проти України (2014 – 2022).
 4. Як поетапний процес розвитку єпархії, позитивно відзначили створення та юридичну реєстрацію двох нових парафії Мукачівсько-Карпатської єпархії у м. Рахів та с. Лазещина Рахівського району в першій половині 2022 р.
 5. Обговорили організаційні питання щодо підготовки до Першосвятительського візиту Блаженнішого Епіфанія Думенко, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Православної Церкви України на Закарпаття.
 6. Підтримали пропозицію правлячого архієрея про виведення за штат і виключення із кліру єпархії, з правом переходу до іншої єпархії, священиків, які тривалий період не перебувають на посадах священнослужителів та не здійснюють священицьку діяльність, зокрема: протоієрея Романа Бобая, протоієрея В’ячеслава Бубнюка, протоієрея Андрія Гирича та протоієрея Андрія Заплітного.
 7. Схвалили розмір добровільних єпархіальних внесків релігійних організацій на 2023 р.
 8. Обговорили питання участі духовенства єпархії, у відповідності до вимог законодавства, в організації військової капеланської служби та щодо взаємодії єпархії з даного питання з Синодальним управлінням військового духовенства Православної Церкви України.
 9. Обрали новий склад єпархіальної ради на новий період (друга половина 2022 – 2023 рр.), до якої увійшли:
 • Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією – голова (за посадою);
 • протоієрей Юрій Гал, секретар єпархіального управління, в. о. ректора Ужгородської української богословської академії, благочинний Ужгородсько-Мукачівського міжрайонного благочиння, благочинний кафедрального храму апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгород – секретар (за посадою);
 • протоієрей Василь Осадчук, голова єпархіального відділу військового духовенства, благочинний Хустсько-Берегівського міжрайонного благочиння, настоятель Свято-Миколаївської та Свято-Іверської ікони Пресвятої Богородиці в смт Вилок Берегівського району;
 • старший іподиякон Віктор Понзель, голова єпархіального відділу з питань молоді, прихожанин парафії апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгород;
 • іподиякон Іван Келечен, прихожанин парафії апостола Івана Богослова в м. Ужгород.
 1. Ухвалили рішення про проведення підсумкового річного єпархіального собору (зборів) у грудні 2022 р. в режимі онлайн.

Під час роботи єпархіального собору (зборів) виступили та прийняли участь у обговоренні питань порядку денного: єпископ Віктор Бедь, протоієрей Юрій Гал, протоієрея Володимир Лофердюк, протоієрей Юрій Кадар, протодиякон Іван Жабляк, ієрей Ілля Канакін, архімандрит Спиридон Дудин, протоієрей Анатолій Натолочний, протоієрей Владислав Лазар, протоієрей Василь Осадчук, протоієрей Крістіан Рущак, архімандрит Миколай Бузенко, старший дяк Іван Хланта, голова єпархіального відділу української духовної культури Марія Жабляк, голова єпархіального відділу з питань молоді старший іподиякон Віктор Понзель, старший дяк Свято-Різдва Пресвятої Богородиці парафії в с. Ганичі Тячівського району Іван Сойма, член двадцятки Свято-Петро-Павлівської парафії в с. Лазещина Рахівського району Юрій Тулайдан та інші.

Після завершення роботи єпархіального собору (зборів), відбулася братська трапеза.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.